Liczne zalety puzzli piankowych

Puzzle z pianki nie są czymś niezbędnym dla dziecka, ale warto rozważyć ich zakup, bo wiąże się z tym wiele korzyści. Wielu rodziców twierdzi, że nie wyobraża sobie życia bez takiej piankowej maty dla swojego maluszka, dlatego inwestuje się w nią już na etapie kompletowania wyprawki. Zawsze lepiej być dobrze przygotowanym na pojawienie się nowego członka rodziny.

Czy warto wybrać dla dziecka puzzle piankowe?

Mata dla dziecka sprawdza się idealnie, szczególnie w czwartym miesiącu życia. Można na niej układać już nawet noworodka, bo mata zapewnia dobrą izolację termiczną od podłoża i jest miękka, amortyzuje wstrząsy, zapewnia wygodę. Dziecko zaczynające już pełzać i raczkować wręcz potrzebuje takiego praktycznego akcesorium w postaci maty. Niemowlę dopiero uczy się swojego ciała, wszystkie ruchy są nieporadne, nauka jest pełna prób i błędów, nietrudno o upadek. Z pomocą przychodzą puzzle piankowe, które zapewnia stabilność, mają odpowiedni poziom twardości. Przewrócenie się na matę piankową nie wiąże się z niebezpieczeństwem ani bólem. Mając matę, nie trzeba ograniczać się do trzymania dziecka w łóżeczku czy na kanapie w obawie przed tym, że zrobi sobie krzywdę. Trzeba też pamiętać o tym, że podczas nauki raczkowania i chodzenia miękkie podłoże nie jest wskazane.

Musi być ono przede wszystkim stabilne, a taka właśnie jest mata piankowa, idealna do ćwiczenia nowych umiejętności przez dziecko. Świetnie sprawdza się do stworzenia kącika zabaw dla maluszka czy nawet starszego dziecka. Będzie to długoterminowa inwestycja, nie tylko dla niemowlaka. Zaletą mat z pianki jest ich higiena, łatwo się je czyści, wystarczy przetrzeć zabrudzenia szmatką. Na korzyść piankowego podłoża przemawia również komfort termiczny, ma to szczególne znacznie w okresie zimowym, gdy w domu nie ma ogrzewania podłogowego. Taki puzzle z pianki stworzą barierę między podłogą a bawiącym się na niej dzieckiem. Można obecnie przebierać w kolorach i wzorach, ciekawych motywach, obrazkach. Maty piankowe przyciągają wzrok maluszka swoimi wysokimi walorami estetycznymi. Puzzle pozwalają na układanie maty i rozkładanie jej, co samo w sobie stanowi świetną zabawę dla starszego dziecka.