Podziel się Wykop Zaćwierkaj

Stowarzyszenie KONCENTRAT

Powstaliśmy, kiedy stało się jasne, że już pora wyjść poza schemat. Chcemy, jak do tej pory, opisywać rzeczywistość, relacjonować fakty, analizować trendy i przedstawiać wyniki badań, ale mamy też chęć działać i zachęcać do działania, podsuwać dobre pomysły i realizować je razem z innymi, zaglądać pod podszewkę wydarzeń i podważać oczywistości.

Chcemy zapomnieć o: „to się nie uda”, „szkoda czasu”, „i tak nie znajdziemy na to pieniędzy”. Wolimy mówić: „spróbujmy”, nawet, jeśli czasem coś nam nie wychodzi.

Nasze projekty zachęcają do aktywności i do brania spraw we własne ręce, dlatego nie szukamy „odbiorców”, ale „partnerów” i „uczestników”.

Mamy ochotę w niekomercyjny sposób dokumentować przemiany społeczno-kulturowe i promować idee społeczne. Stawiamy na niebanalne sposoby komunikowania się i podpowiadamy, jak na własną rękę odkrywać i oswajać przestrzeń, w której żyjemy.

Większość z nas mieszka i pracuje w Warszawie, ale lubimy przekraczać granice, także geograficzne.

Są wśród nas m.in. zapracowani dziennikarze prasowi i telewizyjni, radiowcy o aksamitnych głosach, wydawcy serwisów internetowych, poważni i mniej poważni redaktorzy, fotografowie i fotoedytorzy, socjologowie, psychologowie, historycy, literaturoznawcy i kulturoznawcy, graficy, malarze i webmasterzy, pisarze i czytelnicy. Różnimy się od siebie i w tym nasza wielka siła.

Razem robimy warsztaty, wydajemy gazety, książki, przewodniki i pocztówki, przygotowujemy raporty i prowadzimy dyskusje, organizujemy gry miejskie i dezorganizujemy spacery, zapraszamy na spotkania i świetne ciasto ze śliwkami.